EXCON 5651

Ofisinizdeki çalışanlarınıza internet erişimi sağlıyorsanız, kanun kapsamında toplu kullanım sağlayıcı olarak değerlendirilirsiniz.  Bu nedenle internet erişim kayıtlarını ve iç IP kayıtlarını tutmak veya içerik engelleme yazılımları kullanmak gibi ilgili sorumluluklarınızı yerine getirmekle yükümlüsünüz. Excon 5651 Loglama hizmeti alınması gereken tüm logların merkezi bir noktaya toplanmasını ve kanunda belirtilen bilgilerin doğruluğunu, bütünlüğünü ve oluşacak olan verinin dosya bütünlük değeri olan HASH bilgisinin zaman damgası ile saklanmasını ve gizliliğinin temin edilmesini sağlar.

Excon 5651 Nedir ?

5651 sayılı kanun, İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkındaki Kanundur. Bu kanun uyarınca Oteller, Restaurantlar, Alışveriş Merkezleri, Kafeler, Internet Kafeler, Üniversiteler, KOBİ'ler, fabrikalar gibi interneti kablolu ya da kablosuz kullanıma sunan tüm işletmeler yani internet toplu kullanım sağlayıcılar,

Kendi  iç ağlarında dağıtılan IP adres bilgilerini, kullanıma  başlama ve bitiş tarih ve saatini ve bu IP adreslerini kullanan  bilgisayarların MAC adresini gösteren bilgileri elektronik ortamda  sistemlerine kaydetmekle yükümlüdür .
Bu  bilgilerin doğruluğunu, bütünlüğünü ve oluşan verilerin  dosya bütünlük değerlerini zaman damgası (hash) ile birlikte  günlük olarak bir yıl süre ile saklamak ve gizliliğini temin  etmekle yükümlüdür.

Excon 5651 Nas?l al???r ?

1- TC Kimlik Numarasına göre internet erişim izni verilebilmesi için kullanıcılardan AD, SOYAD, DOĞUM YILI ve TC KİMLİK NUMARASI istenir. Girilen bilgiler hemen anlık bağlantı ile T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden sorgulanır, eğer girilen bilgiler doğru ise internet erişim izni verilir ve yanlış ise internet erişim izni verilmez. Böylece internet erişimi sağlayan işletmeler internet erişimlerini TC Kimlik Numarasına göre tutabilirler, yasal bir suç unsuru oluştuğunda kimin nereye giriş yaptığını bulabilirler.

2- Cep Telefonu Numarasına göre internet erişim izni verilebilmesi için kullanıcılardan AD, SOYAD, CEP TELEFON NUMARASI istenir. Girilen cep telefon numarasına sistem tarafından hemen internet erişim şifresi gönderilir. Bu şifre ile internet erişim izni verilir. Böylece internet erişimi sağlayan işletmeler internet erişimlerini Cep Telefon Numarasına göre tutabilirler, yasal bir suç unsuru oluştuğunda kimin nereye giriş yaptığını bulabilirler. Bu sistemde işletmenin SMS atılabilmesi için SMS paketi satın alması gerekmektedir.

5651 Say?l? Kanun Nedir?

5651 sayılı kanun, İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkındaki kanundur.

Bu kanunun amaç ve kapsamı;

İçerik Sağlayıcı,Yer Sağlayıcı,Erişim Sağlayıcı,Toplu Kullanım Sağlayıcı birimlerinin yükümlülük ve sorumluluklarının yanı sıra, İnternet ortamında işlenen belirli suçlarla bu birimler üzerinden mücadele etmektir.

5651 sayılı kanun toplu İnternet hizmeti sunan kurum ya da kişilere bazı sorumluluklar yüklemektedir. Bu sorumlulukların başında da loglama gelir. Loglama; bir sistemin hareketlerini kaydeden bir yapıdır. 5651 sayılı kanuna göre loglama İnternet erişimi sunan kurum ya da kişilerin sundukları hizmeti kullanan kişilerin hareketlerini kaydedebileceği bir sistemdir. Bu durum, 5651 sayılı kanun ile birlikte zorunlu hale getirilmiştir. Loglamanın yapılmaması durumunda bu İnternet erişimi üzerinden gerçekleşen bütün işlemler hizmeti sunan kişinin sorumluluğundadır.

Excon 5651 Loglama Nas?l al???r?

Excon, 5651 sayılı kanuna uygun olarak loglama hizmetini İnternet hizmeti sunmak istediğiniz kişi sayısına uygun olarak çalışır.

Excon, 5651 sayılı kanunun kapsadığı şekilde ihtiyaç duyulan tüm bilgileri güvenli bir şekilde kayıt altına alır.

Excon, kanunun istediği bilgiler haricinde sizin istediğiniz bilgileri de kayıt altında tutabilmenizi sağlar. Bu sayede bu hizmeti verdiğiniz kişilere sonradan ulaşma ve hizmet tanıtma imkânına sahip olursunuz.

Excon, kayıt altına alınan bilgilere hızlı bir şekilde ulaşma imkânı sağlar.

HABERLER

Excon 5651 satışta

Excon 5651 bayilerimizde satışta.

DEVAMI>

Bluetooth Termal Yazıcı

Excon bluetooth termal yazıcı tüm bayilerimizde satışa sunulmuştur, detaylı bilgi için 0850 303 1 600 numaralı destek hattımız ile iletişime geçebilirsiniz

DEVAMI>

Era K8 satışta

Excon'un 5.5inç'lik yeni modeli ERA K8 tüm bayilerimizde satışa sunulmuştur.

DEVAMI>